Faktury a dodací listy zasíláme v pdf do mailu. Děkujeme za pozornost. V případě zájmu o větší počet a cenovou nabídku, kontaktujte nás na objednavky@eliteq.cz.

Test na celiakii

Kód: 100077-1
Značka: PrimaLab
278 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
29.7.2024

Špičkový rychlý protilátkový test na ověření citlivosti na lepek (celiakie) od švýcarského výrobce PRIMA Lab SA. Test je určen pro sebetestování. Provádí se z kapky krve. Cut-off koncentrace anti-DGP je 20 U/mL. 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Co je celiakie? Celiakie je chronické zánětlivé autoimunitní onemocnění tenkého střeva v důsledku příjmu lepku u osob citlivých na lepek. Celiakie způsobuje atrofii klků sliznice tenkého střeva a s tím spojenou poruchu vstřebávání živin. Toto onemocnění má genetický základ, který je dán přítomností specifických protilátek proti lepku. Celiakie není vzácná porucha. Genetickou predispozici má asi 20% populace, celiakií trpí přibližně 1-2% celkové populace.

Asi polovina postižených lidí nemá klasické symptomy jako jsou bolesti a otoky břicha, chronický průjem, zácpa, zvracení, hubnutí a podrážděnost. Může se vyskytovat u jedinců trpících podvýživou, u jedinců s nespecifickými příznaky, případně i u jedinců bez jakýchkoli příznaků. Lepek je také jedním z potenciálních alergenů. V případě celiakie a mnohdy také u osob alergických na lepek je třeba dodržovat bezlepkovou dietu.

Co je lepek a kde se vyskytuje? Lepek, jinak také gluten, je všeobecný název pro skupinu složitých bílkovin, které se vyskytují ve většině rostlin z čeledi lipnicovité, jako například pšenice, ječmen, žito a mnohé další obiloviny. V případě pšenice se jedná o směs dvou bílkovin - gliadinu a gluteinu.

Princip testu:Test na celiakii je imunochromatografický test na detekci IgA a IgG protilátek proti deamidovanému gliadinu. Jestli jsou tyto protilátky přítomné ve vzorku v koncentraci nad 20 U/mL, dáva test pozitivní výsledek. Výsledek se odečítá vizuálně, bez použití přístroje. Relativní specificita testu je 94,1%, relativní senzitivita je 81,25% a přesnost je 90,0%. Test obsahuje všechny komponenty potřebné k testování. Další údaje a přesný postup testování - viz příbalový leták.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Testy jiné
Záruka: dle expirace