Faktury a dodací listy zasíláme v pdf do mailu. Děkujeme za pozornost. V případě zájmu o větší počet a cenovou nabídku, kontaktujte nás na objednavky@eliteq.cz.

CRP semikvantitativní kazetový test (Plná krev/sérum/plazma), 10ks/bal

Kód: CCR-U402
Značka: Alltest
39,50 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
27.6.2024

Koncentrace C-reaktivního proteinu ve vzorku pomáhá rozlišit mezi virovou a bakteriální infekcí. V případě bakteriální infekce jsou potřebná k léčbě antibiotika. Včasné podání antibiotik urychlí léčbu a zabrání tak možným komplikacím.Testem lze detekovat koncentraci CRP ve vzorku v intervalu od 10 do 80ug/ml.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

C-reaktivní protein (CRP) vzniká v jaterní tkáni v akutní fázi zánětu. Mezi hladinami CRP v séru/krvi/plazmě a nástupem zánětlivého procesu existuje silná korelace. Test se používá zejména k odlišení bakteriálních infekcí od virových. Sledování hladin CRP ukazuje účinnost léčby a pomáhá při hodnocení zotavování se pacienta. Testem lze detekovat koncentraci CRP ve vzorku v intervalu od 10 do 80ug/ml. Hodnoty CRP do 5ug/ml jsou v normě. Výsledky kolem 10ug/ml svědčí o virové infekci - test s tímto výsledkem se doporučuje opakovat za 1-2 dny. Koncentrace CRP nad 30 již značí s velkou pravděpodobností bakteriální infekci. Virové infekce léčíme symptomaticky bez antibiotik. Bakteriální infekce jsou nejčastěji způsobené streptokoky a stafylokoky a k léčbě je nutné nasadit antibiotika. Test má pouze informativní charakter, přesnou diagnózu a s ní i vhodnou léčbu musí vždy stanovit lékař.

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Testy jiné
Záruka: dle expirace